Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okap ze spieku kwarcowego – nowość na polskim rynku

Na polskim rynku pojawiła się niezwykle interesująca kolekcja okapów kuchennych. W nowych produktach Nortberg, powstałych we współpracy z włoską marką Laminam, wykorzystano spieki kwarcowe. To innowacyjne podejście pozwoliło uzyskać okapy kuchenne o wyjątkowej estetyce, elegancji i nowoczesnym designie, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Czym są spieki kwarcowe?

Spiek kwarcowy jest materiałem, który powstaje z granulatu stanowiącego mieszaninę naturalnych substancji takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne. Granulat zostaje poddany sprasowaniu, a następnie jest poddawany spiekaniu w temperaturze ponad 1200°C. Tak otrzymuje się wielkoformatowe płyty Laminam, które można docinać na konkretny wymiar z dużą dokładnością.

Spieki kwarcowe Laminam odznaczają się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia, promieniowanie UV oraz rozpuszczalniki, detergenty i środki odkażające. Materiał ten nie pochłania wody. Nie ma porowatej struktury. Dzięki temu można go łatwo czyścić przy użyciu większości środków czyszczących. Zachowuje przy tym trwałość, nie odbarwia się, nie sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii. Powstałe ze spieków płyty wielkoformatowe są idealnie płaskie i lekkie. Mogą mieć grubość zaledwie 3 mm. Stanowią znakomitą konkurencję dla materiałów takich jak kamień, szkło czy drewno. Istnieją zresztą płyty kwarcowe, które imitujące ich wygląd oraz fakturę. Duża dekoracyjność i bogata paleta kolorów są istotnymi atutami tego materiału. Zaletą spieku kwarcowego jest również niższa od kamienia naturalnego cena.

Płyty kwarcowe są wykorzystywane zarówno na zewnątrz budynków, jak i we wnętrzach. Mogą posłużyć jako okładzina elewacji budynków. W pomieszczeniach wykorzystywane są jako materiał wykończenia ścian, podłóg oraz mebli. Szczególnie efektowne są blaty kuchenne Laminam. Ze spieków kwarcowych wytwarzane są także parapety, blaty łazienkowe, obudowy kominków, fronty mebli. Stale pojawiają się nowe zastosowania spieków kwarcowych. Jak się okazuje może z nich powstać także efektowny okap kuchenny. Dowodem na to jest najnowsza kolekcja urządzeń AGD od marki Nortberg.

Okapy kuchenne ze spiekiem kwarcowym

Teraz spiek kwarcowy można podziwiać także na okapach kuchennych. Nowoczesne podejście do tematu i przełamywanie konwencji pozwoliło na stworzenie kolekcji o unikalnych właściwościach użytkowych i wzorniczych. Opisane wyżej cechy spieku kwarcowego – a zwłaszcza waga, wytrzymałość, szeroka paleta kolorów – sprawiają, że jest on znakomitą alternatywą dla wykorzystywanych tradycyjnie metalowych i szklanych płyt oraz ceramiki.

Okapy kuchenne Nortberg – Laminam wykorzystujące spieki kwarcowe zostały starannie zaprojektowane, by wydobyć piękno i elegancję materiału, a jednocześnie zagwarantować wysoki komfort użytkowania urządzenia. Te okapy kominowe są dostępne w wariantach: Flexi Naturali Nero Greco (czarny), Flexi Naturali Pietra Di Savoia Grigia (szary), Flexi Naturali Statuarietto (biały), Flexi Naturali Ossido Bruno (miedziany). Każda z wersji kolorystycznych robi duże wrażenie, zwłaszcza w połączeniu z efektownym i energooszczędnym oświetleniem LED. Nowoczesne wyposażenie jest zaś świadectwem wysokiego standardu i dbałości o detale przez markę Nortberg.

Mariaż marek Nortberg i Laminam pozwolił uzyskać niezwykle ciekawy efekt wzorniczy, zapewniając powiew świeżości i innowacyjności w zakresie wykorzystania materiałów wykończeniowych w okapach kuchennych. Okapy kuchenne ze spiekiem kwarcowym są z pewnością jednym z najbardziej interesujących produktów, który pojawił się na polskim rynku w ostatnim czasie.