Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Złoty okap przyścienny – kiedy warto go wybrać?

Okap jest niezbędnym urządzeniem kuchennym. Wśród popularnych rozwiązań znajdują się okapy kominowe, które występują w różnych formach. Mogą mieć kształt odwróconej litery T, są także modele cylindryczne oraz wertykalne. Mogą to być okapy z pochłaniaczem lub z wyciągiem, czyli z kanałem odprowadzającym zapachy do wentylacji. Wybór odpowiedniego okapu zależy jednak od indywidualnych możliwości montażu oraz dopasowania urządzenia do aranżacji wnętrza. Istotne są również parametry techniczne oraz dodatkowe funkcje urządzenia.

Okap tuba przyścienny złoty – klasyczne rozwiązanie

Okap kominowy tuba wyróżnia się cylindrycznym kształtem, który charakteryzuje się miękkimi liniami i ponadczasową kolorystyką. Ponadto cechuje się również doskonałą funkcjonalnością. Jest on cichy, energooszczędny oraz łatwy w obsłudze. Niektóre modele pozwalają nawet na sterowanie nimi za pomocą gestów. To sprawia, że wygoda ich użytkowania jest na najwyższym poziomie.

Taki okap doskonale komponuje się zarówno w pastelowych wnętrzach o przytulnym klimacie, jak i w industrialnych przestrzeniach z czerwonymi cegłami, postarzałymi płytkami z efektem rdzy i metalowymi dekorami. Oszczędny w wyrazie kształt idealnie dopasowuje się do zabudowy i nadaje aranżacji lekkości oraz subtelności. Złoty okap tuba o jubilerskim wykończeniu jest pełen kunsztu detalu i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom stylu glam i soft glam.

Okap złoty przyścienny – jakie zalety mają okapy kominowe?

Największą zaletą okapu kuchennego przyściennego i jednocześnie jego główna cecha, jest eliminacja wszelkich zapachów unoszących się w pomieszczeniu. Urządzenie skutecznie redukuje również opary powstałe w wyniku przypalenia potraw oraz wchłania wszelkie nieczystości unoszące się w kuchni. Na dodatek zapewnia komfort i bezpieczeństwo codziennego życia w domu lub mieszkaniu.

Nowoczesne okapy kuchenne kominowe wyposażone są w panel sterujący, który ułatwia obsługę urządzenia. Pozwala między innymi na dostosowanie stopnia wchłaniania zapachów. Dodatkowo, dzięki oświetleniu LED, gotowanie wieczorami staje się o wiele wygodniejsze i nie trzeba do tego używać głównego źródła światła. Okap przyścienny tuba stanowi również elegancką dekorację każdej kuchni.

Jak zamontować złoty okap przyścienny?

Przy montażu złotego okapu kuchennego kominowego należy zwrócić uwagę na wysokość instalacji. Zgodnie z normami okap powinien być umieszczony 60-70 cm nad kuchenką elektryczną i 70-75 cm nad kuchenką gazową. Poza tym musi mieć co najmniej szerokość kuchenki, a w jego pobliżu powinno znajdować się gniazdko elektryczne, aby podłączyć urządzenie do zasilania.

Najlepiej zamontować okap złoty do ściany z pustaków, cegły lub betonu. Dzięki temu urządzenie będzie wisieć stabilniej i nie będzie trzeba się obawiać, że spadnie. Ponadto zapobiegnie to większemu hałasowi spowodowanemu drganiami. Wybór odpowiedniej rury do wentylacji ma również znaczenie dla wydajności urządzenia. Najlepiej wybrać gładką rurę o średnicy około 15 cm i podczas jej mocowania unikać jej zaginania. W ten sposób efektywność pracy złotego okapu Tubo OR Royal Gold Gesture Control będzie na wysokim poziomie.

 

Okap Tubo OR Royal-Gold Gesture Control BLDC

Okap Tubo OR Royal-Gold Gesture Control BLDC

 

Złoty okap przyścienny Tubo OR Royal Gold Gesture – czym się wyróżnia?

Okap Tubo OR Royal Gold Gesture Control to elegancka cylindryczna bryła w kolorze szlachetnego kruszcu. Prace nad warstwą dekoracyjną trwały wiele miesięcy, aby uzyskać efekt jubilerski. Złoty okap, długo poszukiwany przez Klientów, Inwestorów, projektantów i architektów wnętrz, debiutuje na rynku i prezentuje ciepłą, subtelną oraz pełną finezji barwę. Przyciąga spojrzenia swoim blaskiem i grą światła. Intensywność i głębia podkreślana jest przez promienie słoneczne, co sprawia, że złota tuba przypomina biżuterię.

Prosty kształt okapu, skąpany w złocie, doskonale komponuje się z marmurem, szkłem artystycznym czy spiekiem kwarcowym. Warto dodać w aranżacji wnętrza złote detale, takie jak uchwyty do mebli, wazony czy armaturę, aby stworzyć efekt glamour. Okap Tubo OR Royal Gold Gesture Control sam w sobie jest wystarczającą ozdobą, która przyciąga uwagę dla osób, które cenią sobie prostotę.

Wyjątkowy kolor okapu uzupełniają sprawdzone rozwiązania i doskonałe parametry techniczne. Dostępny jest w wersji wyciąg lub pochłaniacz i wyposażony w bezszczotkową turbinę BLDC. Na dodatek jest cichy, energooszczędny i wydajny. Intuicyjne sterowanie gestami umożliwia opanowanie funkcji okapu za pomocą trzech ruchów dłonią, bez konieczności dotykania urządzenia. Dodatkowe wyposażenie to pilot radiowy oraz poczwórne oczka LED, które doskonale oświetlają przestrzeń wokół płyty grzewczej. Dzięki sterowaniu gestami okap zachowuje swój blask, ponieważ nie ma konieczności częstego jego czyszczenia.

Złoty okap tuba, który jest wręcz unikatowy w Europie, ponieważ łączy w sobie zjawiskowy kolor i niepowtarzalny kształt. To propozycja dla osób ceniących uniwersalny styl i funkcjonalność na najwyższym poziomie.