Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okap sufitowy bez silnika

Niezwykle oryginalnym, ponadczasowym, ciekawym i nowoczesnym elementem wyposażenia modnej kuchni są okapy sufitowe. Tego typu okapy są nowością, jednak już mają wielu zwolenników i wielbicieli. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych okapów, pozwala zaoszczędzić sporą ilość miejsca w małej, trudnej do wygodnego i praktycznego urządzenia kuchni. Są one idealne dla osób lubiących minimalistyczny styl, doskonale pasują do kuchni urządzonej w skandynawskim lub prowansalskim stylu.

Okap sufitowy

Okap sufitowy jest praktycznie niezauważalny dla gości i domowników, a mimo sporej odległości od kuchenki jest on bardzo wydajny i z całą pewnością z powodzeniem zastąpi tradycyjny, głośny i uciążliwy w czasie pracy okap montowany pod szafką kuchenną, kominowy jak i również przyścienny.

Wiele modeli podświetlanych jest diodami LED, dzięki czemu oświetlenie zużywa niewielką ilość energii elektrycznej. Światło jest bardzo jasne i doskonale oświetla miejsce pracy. Okap sufitowy bez silnika pracuje niezwykle cicho i dyskretnie, odczuwalny jest jedynie delikatny, subtelny podmuch chłodnego, letniego wiatru.

Okapy sufitowe wyposażone są w intuicyjne sterowanie za pomocą poręcznego, małego pilota co jest niezwykle wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Pilot pozwala sterować okapem nawet ze sporej odległości, na przykład z innego pomieszczenia.
Większość modeli dostępnych jest w odcieniach bieli, czerni, szarości oraz w odcieniu szczotkowanej stali. Wiele sklepów oferuje także modele w nietypowych kolorach. Występują one również w wielu formatach, zarówno o wymiarach standardowych jak i bardziej nietypowych.

Okapy sufitowe są bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości, trwałe, odporne na uszkodzenia i bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowe oświetlenie zamontowane w okapie zwiększy komfort pracy w kuchni oraz zastąpi tradycyjną lampę. Tego typu okap świetnie prezentuje się zamontowany w podwieszanym suficie.

Filtr w okapie zazwyczaj jest wielowarstwowy i wzmacniany. Modele sufitowe dostępne są w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego a także w sklepach internetowych, w cenach od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Z całą pewnością warto zainwestować w okap sufitowy z górnej półki, pochodzący od dobrego, renomowanego, znanego i sprawdzonego producenta, co da gwarancje niezawodności i trwałości przez długi okres czasu nawet przy bardzo częstym użytkowaniu. Okap wysokiej jakości również lepiej pochłania nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczone powietrze, dzięki czemu meble kuchenne jak i blaty są trwalsze, nie uszkadzają się od nadmiaru pary wodnej, tłustego osadu i wilgotnego powietrza.