Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okapy teleskopowe

W Twojej kuchni nie ma możliwości zamontowania okapu z wyciągiem? W takim przypadku alternatywnym rozwiązaniem będzie pochłaniacz, na przykład okap podszafkowy, który także potrafi skutecznie zadbać o czystość powietrza. Jak dobrać najlepszy model?

Czytaj dalej

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju okapy teleskopowe – na co zwrócić uwagę, żeby nasz wybór padł ostatecznie na model godny uwagi i pieniędzy? Przed zakupem warto zasięgnąć informacji dotyczących między innymi wydajności oraz głośności wstępnie wybranego urządzenia. Okapy teleskopowe – Charakterystyka Niektóre okapy kuchenne teleskopowe można włączyć bez wysuwania, jednakże zdecydowaną większość stanowią urządzenia, […]

Czytaj dalej

Jak funkcjonują okapy teleskopowe z filtrem węglowym? Okapy przede wszystkim mogą pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Pochłaniacze kuchenne nie są podłączone rurą do kanałów wentylacyjnych lecz pracują właśnie z filtrami węglowymi. Głównym ich zadaniem jest pochłanianie okapów. Natomiast wyciągi kuchenne to urządzenia, które podłączamy do kanału wentylacyjnego i które odprowadzają opary poza pomieszczenie. Zatem […]

Czytaj dalej