Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okapy teleskopowe

W małych mieszkaniach okap teleskopowy jest idealnym rozwiązaniem. Wiąże się to oczywiście ze schowaniem okapu w zabudowie. W tym zaś może pomóc odpowiednia szafka pod okap teleskopowy. Na co zwracać uwagę przy jej wyborze? Jakie wymiary powinna mieć taka szafka i co powinno ją cechować?

Czytaj dalej

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na okap kuchenny do zabudowy? To proste – stosunkowo niska cena, nieduże rozmiary, pełna funkcjonalność, dyskretny design. Każdy z tych powodów sprawia, że urządzenia te są popularne. Jakie są jednak ich rodzaje? I na który typ okapu do zabudowy najlepiej się zdecydować?

Czytaj dalej

Okap kuchenny wcale nie musi być widoczny, aby dobrze spełniać swoją rolę. Dzisiaj coraz więcej klientów decyduje się na zakupienie okapów do zabudowy, które pozwalają na uzyskanie stylowego efektu wizualnego, a przy tym skutecznie filtrują lub odprowadzają zużyte powietrze.

Czytaj dalej

W Twojej kuchni nie ma możliwości zamontowania okapu z wyciągiem? W takim przypadku alternatywnym rozwiązaniem będzie pochłaniacz, na przykład okap podszafkowy, który także potrafi skutecznie zadbać o czystość powietrza. Jak dobrać najlepszy model?

Czytaj dalej

Na rynku można znaleźć różnego rodzaju okapy teleskopowe – na co zwrócić uwagę, żeby nasz wybór padł ostatecznie na model godny uwagi i pieniędzy? Przed zakupem warto zasięgnąć informacji dotyczących między innymi wydajności oraz głośności wstępnie wybranego urządzenia. Okapy teleskopowe – Charakterystyka Niektóre okapy kuchenne teleskopowe można włączyć bez wysuwania, jednakże zdecydowaną większość stanowią urządzenia, […]

Czytaj dalej

Jak funkcjonują okapy teleskopowe z filtrem węglowym? Okapy przede wszystkim mogą pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Pochłaniacze kuchenne nie są podłączone rurą do kanałów wentylacyjnych lecz pracują właśnie z filtrami węglowymi. Głównym ich zadaniem jest pochłanianie okapów. Natomiast wyciągi kuchenne to urządzenia, które podłączamy do kanału wentylacyjnego i które odprowadzają opary poza pomieszczenie. Zatem […]

Czytaj dalej