Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okapy wyspowe

Wiszący okap kuchenny to swojego rodzaju pochłaniacz wyróżniający się designerską i futurystyczną estetyką. Można go zamontować w obrębie wyspy kuchennej i płyty grzewczej – bezpośrednio w suficie (tego typu urządzenie wygląda jak tuba, jednak jest to wyłącznie nazwa potoczna i nie powinno się tego tak generalizować). Okap skutecznie zlikwiduje parę wodną, zalegający tłuszcz oraz mało […]

Czytaj dalej

Stylowa kuchnia potrzebuje czegoś wyjątkowego. Czymś takim może być okap kuchenny. Doskonałym na to przykładem są okapy wyspowe z półką. Tego rodzaju urządzenie znakomicie sprawdzi się w dużych wnętrzach, gdzie będzie się nie tylko świetnie prezentować, ale i zapewni domownikom wysoką funkcjonalność.

Czytaj dalej

Lubisz niebanalne aranżacje? W takim przypadku kuchnia daje Ci szerokie możliwości! Gdy chcesz, aby wyglądała oryginalnie, pamiętaj także o doborze stylowych artykułów gospodarstwa domowego. Kapitalnym pomysłem do nowoczesnego wnętrza może być okap tubowy!

Czytaj dalej

Praktycznie każda kuchnia posiada bardzo podobne wyposażenie, które stanowi podstawę dla tego, aby swobodnie funkcjonować w danym domu. Do urządzeń elektronicznych, które to zapewniają można na pewno zaliczyć lodówki, piekarniki, tostery, ale także i okapy kuchenne. Okapy mogą występować w bardzo wielu różnych formach, każda z nich posiadający swoje własne parametry techniczne, które określają ich […]

Czytaj dalej

Aranżacja kuchni w odpowiedni i interesujący sposób to zadanie niełatwe, które wymaga albo profesjonalnego przygotowania, albo dużego zaangażowania inwestora i przemyślenia oraz sprawdzenia wielu kwestii. Pierwsza sprawa to prawidłowe rozplanowanie kuchni. Architekci wnętrz mówią o ciągu roboczym. Czym jest ciąg roboczy? Wiadomo, że prace wykonywane w kuchni mają swoją określoną kolejność. Rozpoczyna się je zwykle […]

Czytaj dalej