Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okap przyścienny z wentylatorem

Gotowanie jest twoją pasją, ale udręką staję się w upalne dni? Lubisz gotować, spędzać czas w kuchni, ale nieprzyjemny zapach oleju zniechęca cię do przebywania w niej? Masz dość zaparowanych okien? A może jesteś tylko członkiem rodziny, który lubi towarzyszyć osobie przygotowującej obiad, ale upał i nieprzyjemny zapach odrzuca cię od przebywania w kuchni? Nie ważne kim jesteś, bo dla ciebie i twojej rodziny jest rozwiązanie!

Okap przyścienny

Znakomitym rozwiązaniem dla twojej kuchni będzie okap przyścienny z wentylatorem. Jego działanie sprawi, że podczas gotowania wszystkie opary zostaną wchłonięte i odprowadzone na zewnątrz. Okap posiadający wentylator może posłużyć także jako klimatyzator w upalne dni. Nie musisz gotować by używać samego wentylatora. W upalne dni wystarczy włączyć sam wentylator, aby sprawić, by do kuchni napłynęło przyjemne chłodne powietrze.

Podczas gotowania zdarza się, że spali się nam potrawa, przypali się mięso czy przypali się olej. Jak wiemy podczas gotowania zapachy roznoszą się po całym domu od kuchni po pokoje i inne pomieszczenia. W małych mieszkaniach czy domach może to być uciążliwe dla pozostałych domowników, dlatego warto zamontować nad kuchenką okap z wentylatorem, który zadba o to, aby aromaty z kuchni nie przechodziły do pozostałych pomieszczeń. Więc jeśli nie jesteś zwolennikiem roznoszących się zapachów po całym twoim domu, to już teraz, już dziś zainwestuj w okap, dzięki któremu uciążliwe rozprzestrzenianie się zapachów przestanie być problemem.

Zamontowanie okapu wcale nie jest trudne, a jeśli chodzi o koszt, to już jest to zróżnicowane. Sam w domu korzystam z okapu, który doskonale spełnia swoją funkcję. Podczas przyrządzania większej ilości potraw, lub gotowania przez dłuższy czas, włączam okap i wbudowany wentylator, aby zapachy nie roznosiły się po całym domu i nie parowały okna w kuchni. Wentylator w okapie nie musi służyć tylko jako klimatyzator. Jego główną funkcją jest przede wszystkim „wciąganie” oparów do okapu i wydmuchanie ich na zewnątrz. Posiadanie okapu nad kuchenką lub piecem, nad którym się gotuje, zdecydowanie ułatwi życie nie jednej kucharce.