Okapy kuchenne znaleźć dziś można w praktycznie każdej kuchni. Branża świetnie się rozwija, a urządzeń na rynku jest coraz więcej, i więcej. Obok produktów dużych marek pojawiają się okapy kuchenne mniejszych firm. Nierzadko wypełniają one nisze, których duże podmioty nie mogą zapełnić – np. oferując produkt ekskluzywny, designerski lub skierowany do wąskiego grona klientów. Te okapy kuchenne często nie odbiegają klasą i jakością wykonania od tych bardziej popularnych, a czasem nawet je pod pewnymi względami przewyższają.

Jak jednak ma się w tym wszystkim odnaleźć przeciętny konsument? Jak z morza produktów wyłowić najlepszy i najbardziej opłacalny dla siebie produkt?

Tu z pomocą przychodzi nasz blog. Śledzimy na nim najnowsze trendy. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze. Przedstawiamy najciekawsze informacje branżowe. Okapy kuchenne nie mają przed nami żadnych tajemnic. A po lekturze naszego bloga, nie będą ich miały także przed naszymi czytelnikami.

Okapy przyścienne

Okap jest niezbędnym urządzeniem kuchennym. Wśród popularnych rozwiązań znajdują się okapy kominowe, które występują w różnych formach. Mogą mieć kształt odwróconej litery T, są także modele cylindryczne oraz wertykalne. Mogą to być okapy z pochłaniaczem lub z wyciągiem, czyli z kanałem odprowadzającym zapachy do wentylacji. Wybór odpowiedniego okapu zależy jednak od indywidualnych możliwości montażu oraz […]

Czytaj dalej

Nieduża kuchnia to niewiele miejsca, a jakoś trzeba pomieścić w niej wszystkie niezbędne sprzęty AGD, takie jak chociażby właśnie okap kuchenny. I chociaż z małą kuchnią kojarzą się przede wszystkim modele podszafkowe i szufladowe, nie wyklucza to wykorzystania w niej innych rodzajów tych urządzeń. Okapy przyścienne w małej kuchni też mogą być dobrym wyborem.

Czytaj dalej

Lubisz niebanalne aranżacje? W takim przypadku kuchnia daje Ci szerokie możliwości! Gdy chcesz, aby wyglądała oryginalnie, pamiętaj także o doborze stylowych artykułów gospodarstwa domowego. Kapitalnym pomysłem do nowoczesnego wnętrza może być okap tubowy!

Czytaj dalej

Gotowanie jest twoją pasją, ale udręką staję się w upalne dni? Lubisz gotować, spędzać czas w kuchni, ale nieprzyjemny zapach oleju zniechęca cię do przebywania w niej? Masz dość zaparowanych okien? A może jesteś tylko członkiem rodziny, który lubi towarzyszyć osobie przygotowującej obiad, ale upał i nieprzyjemny zapach odrzuca cię od przebywania w kuchni? Nie […]

Czytaj dalej

Marzeniem zarówno każdej kobiety jak i mężczyzny jest posiadanie pięknego domu lub mieszkania. Idealnie urządzone wnętrza takie jak salon, pokoje sypialniane, łazienka dopełnia zawsze kuchnia. Jak głosi porzekadło jest ona sercem domu. Zwykle to własnie w kuchni mają miejsce najważniejsze wydarzenia np. wielkie przygotowania do świąt czy rodzinnych imprez. Każda taka impreza niesie za sobą […]

Czytaj dalej