Jak funkcjonują okapy teleskopowe z filtrem węglowym? Okapy przede wszystkim mogą pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Pochłaniacze kuchenne nie są podłączone rurą do kanałów wentylacyjnych lecz pracują właśnie z filtrami węglowymi. Głównym ich zadaniem jest pochłanianie okapów. Natomiast wyciągi kuchenne to urządzenia, które podłączamy do kanału wentylacyjnego i które odprowadzają opary poza pomieszczenie.
Zatem jak działa taki filtr węglowy?
Polega to na tym, że kuleczki węgla aktywnego stykają się z oparami kuchennymi, wówczas one się redukują i eliminują nieprzyjemne zapachy, aby czyste powietrze trafiło z powrotem do kuchni. Gdy zakończymy gotowanie w kuchni, należy zostawić okap włączony na przynajmniej godzinę na najmniejszej mocy funkcjonowania urządzenia.Robimy to dlatego, że filtr węglowy mógł się dosuszyć. Dzięki takie operacji zwiększymy jego dłuższy czas funkcjonowania oraz zagwarantujemy mu znacznie lepsze warunki prawidłowego i rzetelnego działania.
Świetnym rozwiązaniem mający bardzo duży wpływ na prawidłowe działanie pochłaniacza i zawartych w nich wszystkich filtrów metalowych, jest także uruchomienie urządzenia od razu na początku gotowania. Bardzo dobrze to zabezpieczy całe pomieszczenie przed skumulowaniem się nieprzyjemnych zapachów, wilgoci oraz tłuszczu.
Bardzo dobrym sposobem, a zarazem szybkim na lepszą wydajność jest też gotowanie pod przykryciem. Dzięki temu temperatura przygotowanych potraw będzie znacznie wyższa, a co z tym się wiąże, że szybciej się ugotują i spowodują mniejsze nasilenie nieczystości w kuchni.
Okapy teleskopowe z filtrem węglowym
Okapy teleskopowe z filtrem węglowym pochłaniają zapachy z pomieszczenia kuchennego. Natomiast niestety nie odprowadzają jednak pary wodnej, kurzy ani wilgoci poza kuchnię i przez to są o wiele mnie skuteczne. Według obliczeń, wyciąg podłączony do wentylacji jest bardziej wydajny nawet około 20% od okapu działającego w formie pochłaniacza.
Jednak możliwość dokupienia filtrów węglowych istnieje tylko w jednym góra dwóch rodzajów okapu. Biorąc pod uwagę fakt, że jest ciąg mebli, zawsze możemy odszukać dodatkowe miejsce w szafce nad okapem na inne potrzebne rzeczy. Nie ma musu podłączenia urządzenia do komina, jeśli z jakichś powodów nie mamy tak specjalnych i technicznych możliwości.
Wymiana takiego filtra powinna odbywać się co 3 lub 6 miesięcy w zależności od użytkowania. Komplet takiego filtra może cenowo zaczynać się od 25 złoty, ale to wszystko zależy od producenta i modelu okapu. Mimo wszystko polecamy wymieniać filtr węglowy w okapie teleskopowym maksymalnie raz na 4 miesiące.
Najnowsze komentarze